Satılık Simental Sığırı 2022 Rehberi

Satılık Simental Sığırı 2022 Rehberi makalemize hoşgeldiniz. Simental, İsviçre’deki Bernese Oberland’dan çift amaçlı bir sığırdır. Adını Bern kantonundaki Simme nehri vadisinden almıştır. Bu kırmızımsı cins, göğsünde ve bacaklarında beyaz lekelere sahiptir. Simental Sığırı hem et hem de süt için yetiştirilir. Sığır eti üretiminde yaygın olarak kullanılır ve süt ineği olarak popülerdir. Bu çift amaçlı inek hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Simental ırkı birçok ortama iyi adapte olmuştur ve dünya çapında sığır eti ve süt endüstrisinde önemli bir güç haline gelmiştir. Simental, sığırların çok amaçlı olduğu ve çok amaçlı kullanıldığı günlerde gelişti. Sığır eti, ağır sağım, taslak ve uysallık için kullanıldılar. Bu özelliklerin çoğu, modern Simental sığırlarında hala mevcuttur. İşte Simental süt sığırlarının bazı faydaları: Çok dayanıklı, sıcağa toleranslı ve 289 günlük uzun bir gebelik süresine sahipler. Simental, yüksek süt ve sığır eti verimi ile bilinir ve ayrıca soğuk ve sert iklimlere son derece uyumludur.

 

Simental Sığırının Çıkışı

Simental Sığırının Çıkışını kısaca inceleyecek olursak; Simental ırkı Almanya’da doğdu ve o zamandan beri dünyanın diğer bölgelerine yayıldı. On dokuzuncu yüzyıl boyunca, Almanlar, yerel sarı sığırları yükseltmenin bir yolu olarak Simental sığırlarını Çin’e tanıtmaya başladı. Bugün, Çin’deki sığır eti endüstrisi, büyük ölçüde küçük özel çiftliklerin verimliliğini artırmaya kendini adamıştır. Bu inekler tarafından üretilen sığır eti mükemmel olduğundan, canlılığıyla ilgili itibarı hak ediyor. Ayrıca üstün süt verimi verirler ve mükemmel ebruya sahiptirler.

Simental cinsi, zorlu koşullara etkileyici bir uyum geçmişine sahiptir. Simental soyunun İtalyan nüfusu azdır ve ülkede sadece birkaç yüz bini kalmıştır. Hayvanların çoğunluğu Alp bölgesindedir. Ancak Simental ırkı özellikle Amerika’da kült bir ırk haline gelmiştir. Sütü, en iyi peyniri yapmak için gerekli olan yüksek oranda kappa kazein B içerir.

Simental cinsinin zengin bir adaptasyon geçmişi vardır. Altı kıtada da yaşayabilir. Brahman’dan sonra dünyanın en büyük ikinci cinsidir. Simental cinsi çiftçiler arasında popüler hale geldi ve şimdi 40 milyona ulaştı. Simental ineğinin son derece uyarlanabilir, dayanıklı ve dayanıklı olması gibi birçok avantajı vardır. Sığır eti üretimi için idealdirler ve sütleri kappa kazein B’de yüksektir.

Simental cinsi ilk olarak 1800’lerin başında Amerika Birleşik Devletleri’ne tanıtıldı. 1887’de Avustralya’ya tanıtıldı ve 1960’lara kadar başarılı olmadı. İthal sperma kullanılarak ilk safkan buzağı 1968’de Illinois’de doğdu. Kanada Simental Derneği 1974’te kuruldu. Ana hedefleri yetiştiricileri birleştirmek, bilgi alışverişi için bir temel oluşturmak ve etkiyi artırmaktır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, cins çoğu alanda gelişiyor.

Simental Sığırının Yükselişi

Simental Sığırının Yükselişi de diğer sığır ırklarına nazaran çok hızlı olmuştur. Simental ırkı, orta çağda Avrupa’da ortaya çıkmıştır. Daha küçük İsviçre inekleriyle melezlendiler. Simental cinsi kısa sürede çiftçiler arasında favori oldu. Hızlı büyüme oranı, onu cins için popüler hale getirdi. Yakında Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere altı kıtaya tanıtıldı. Günümüzde 40 milyon üyesi olduğu tahmin edilmektedir. En yaygın ülkelerden birkaçı, bütün bir Simental inek sürüsüne sahiptir.

American Simental Association kendini güvenli, uygun fiyatlı ve lezzetli sığır eti üretmeye adamıştır. Simental ırkı, yüksek süt ve et üretimine sahip çift amaçlı bir inektir. Bu onu hem et hem de süt üretimi için ideal bir seçim yapar. Ancak aileniz için bir Simental sığırı seçmeden önce, bu ineğin ırkının tarihini ve özelliklerini okuyun. Cins herkes için değil. Bir sığır veya süt ineği istiyorsanız, genetiği için yetiştirilmelidir.

Simental Sığırını Öne Çıkaran Faktörler

Simental Sığırını Önce Çıkaran Faktörler‘de en belirgin olanlarını sizlere derledik. Simental cinsinin birçok dikkate değer özelliği vardır. Diğer sığırların çoğundan daha yüksek süt ve sütten kesme büyümesine sahiptir. Süt verimi yüksektir. Et verimi yüksektir ve dengeli beslenir. Simental, hem et hem de süt üretimi için mükemmel bir seçimdir. Çok yönlülüğü onu çiftçiler için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Sığır eti ve süt üretebilen çok yönlü iyi bir cins. Bu sığırların bakımı kolaydır ve olağanüstü annelik niteliklerine sahiptir.

SSS

Simental ineğinin son derece uyarlanabilir, dayanıklı ve dayanıklı olması gibi birçok avantajı vardır. Sığır eti üretimi için idealdirler ve sütleri kappa kazein B'de yüksektir.

Simental cinsinin birçok dikkate değer özelliği vardır. Diğer sığırların çoğundan daha yüksek süt ve sütten kesme büyümesine sahiptir. Süt verimi yüksektir. Et verimi yüksektir ve dengeli beslenir. Simental, hem et hem de süt üretimi için mükemmel bir seçimdir. Çok yönlülüğü onu çiftçiler için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Sığır eti ve süt üretebilen çok yönlü iyi bir cins. Bu sığırların bakımı kolaydır ve olağanüstü annelik niteliklerine sahiptir.

Yorum Yok