Satılık Simental Sığırı 2022 Güncel

Satılık Simental Sığırı makalemize hoşgeldiniz. Simental Sığırı uzun yıllardır süt ve besi hayvanı olarak kullanılmaktadır. İsviçre’nin Bern kantonundaki Simme nehri vadisine özgüdürler. Kırmızımsı-kahverengi renktedirler, beyaz lekelerle lekelenirler ve hem etleri hem de sütleri için yetiştirilirler. Amaçları ne olursa olsun, Simental mükemmel bir süt hayvanıdır. Bu popüler türün tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Simental Sığırının Tarihçesi

Simental sığırını tarihçesi olarak incelersek, Simental ırkı Çin’de, özellikle 1900 civarında yaygın olarak kullanılmıştır. Moğol sığırları ile karıştırılmış ve çift amaçlı hayvancılık olarak tutulmuştur. Son yıllarda, yerel sarı sığırların kalitesini artırmak için Almanya’dan Simental sığırları Çin’e ithal edildi. Bu sığır eti hayvanları zengin bir meni içeriğine sahiptir ve sığır eti endüstrisinde, özellikle küçük ölçekli özel çiftliklerde yaygın olarak aranır. Bu nedenle Simental, dünya çapında süt ve et üreticileri için popüler bir seçim haline geldi.

1974 yılından bu yana Simental sperma ithalatı Yeni Zelanda üzerinden yapılmaktadır. Bu, Avustralya’nın Kuzey Amerika’dan hayvanları dahil ederek gen havuzunu çeşitlendirmesine izin verdi. Bu genişlemeyle birlikte, Simental ırkı hızla genişledi ve şimdi Avustralya’nın her yerinde iyi kurulmuş durumda. Şu anda cins, Avustralya’nın birçok yerinde en popüler süt ve besi sığırıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, cins özellikle süt ve sığır eti üretiminde popülerdir.

1970’lerin başında, farklı Simental sığır türlerinin göreceli değerlerini belirlemek için bir çalışma yapıldı. Guelph Üniversitesi’nde Peter Massmann tarafından yürütülmüştür. İki inek türünün aynı olduğu ve birçok yönden oldukça uyumlu oldukları yaygın olarak bilinmektedir. Görkemli boyları nedeniyle süt ve tereyağı üretimi ve fıçı yapımında tercih edilirlerdi.

Simental Sığırının Faydaları

Simental sığırının faydalarında en öne çıkan başlıkları şı şekilde özetleyebiliriz. Simental sığırları geleneksel olarak beyaz benekli altın veya kırmızı olarak tanımlansa da, modern versiyon esas olarak kırmızı ve beyazdır. Koyu kırmızı inekler Amerika Birleşik Devletleri’nde daha popüler hale gelirken, geleneksel Simental diğer ırklardan daha uzun bir gebelik süresine sahiptir. Ayrıca, İngiltere’de daha popüler olan Hereford sığırlarından genetik olarak farklıdır. Ancak bu cinsin faydaları feda edilmeye değer. Dolayısıyla, bu hayvanları yetiştirmekle ilgileniyorsanız, faydaları dezavantajlarından daha ağır basacaktır.

Simental Sığırları, İsviçre’nin Bern kentindeki Simme ve Saane vadilerine özgüdür. Başlangıçta daha büyük bir Orta Avrupa dağ ve vadi sığırları grubunun parçasıydılar. Uzun ömürlü, çok amaçlı yapıları, onları dünyanın birçok yerinde önemli bir süt ve et kaynağı yapar. Sonuç olarak, çeşitli niteliklere sahiptirler ve herhangi bir sürüye iyi bir katkı sağlarlar. Üstün süt kalitelerinin yanı sıra kaliteli et de üretirler.

Neden Simental Sığırı Almalıyım?

Neden Simental Sığıdır Almalıyım? diye soranlardansanız okumaya devam edin. Simental sığırlarının özellikleri çeşitlidir, ancak benzer özelliklere sahiptirler. Kullanımı kolaydır ve uysal olma eğilimindedirler. Aynı zamanda iyi annelerdir ve mükemmel süt ve et kalitesine sahiptirler. Bazı çeşitler sağım için daha uygunken, diğerleri et üretimi için daha uygundur. Bu, herhangi bir çiftçi için harika bir yatırımdır. Uzun vadede kendini amorti edecektir. Öyleyse neden bir Simental alıp avantajlardan faydalanmıyorsunuz?

Simental cinsi İsviçre’de geliştirildi ve en büyük çift amaçlı sığır cinsi. Çeşitli bölgelerde benzersiz bir gelişme geçmişine sahiptir ve birden fazla yerel soydan evrimleşmiş tek sığır ırkıdır. Bir melez olarak kabul edilirken, safkandır ve tam kan veya yükseltilmiş safkan olarak adlandırılabilir. Bu cinsin ortak özelliği et ve süt yapabilmesidir.

Simental, hem süt hem de et üreticisi olan çok yönlü bir sığır cinsidir. Oldukça verimli ve çok yönlü bir cins olup hem süt hem de et üreticileri için mükemmel bir seçimdir. Birkaç farklı Simental sığır ırkı vardır. Çiftliğiniz ve yaşadığınız çevre için doğru olanı seçmek önemlidir. Çeşitlendirilmiş bir Simental sürüsü karınızı artıracaktır. Çevreye karşı ne kadar hoşgörülü olurlarsa, o kadar fazlasını yapacaksınız.

SSS

Kırmızımsı-kahverengi renktedirler, beyaz lekelerle lekelenirler.

Bu sığır cinsi hayvanları zengin bir meni içeriğine sahiptir ve sığır eti endüstrisinde, özellikle küçük ölçekli özel çiftliklerde yaygın olarak aranır. Bu nedenle Simental, dünya çapında süt ve et üreticileri için popüler bir seçim haline gelmiştir.

Yorum Yok